קשתיות שקופות

קשתיות שקופות 

יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות הינה שיטת טיפול מהפכנית ליישור שיניים ללא סמכים אלא בעזרת קשתות שקופות. הקשתיות עשויות מפולימר רפואי קל, דק ושקוף, והן כמעט בלתי נראות כלל כשמרכיבים אותן.

השיטה משתמשת בטכנולוגיה דיגיטלית חדשנית שבאמצעותה יוצרים הדמיה תלת ממדית ממוחשבת של מערכת השיניים של המטופל/ת ושל תנועות השיניים בכל שלבי הטיפול. הטיפול הוירטואלי מועבר דרך תוכנה ממוחשבת לאורתודונטית שמשנה את התוכנית טיפול לפי שיקול דעתה המקצועי. את התוצאה הוירטואלית הסופית ניתן להציג בפני המטופל/ת.

בשונה מיישור שיניים באמצעות סמכים ("גשר") המפעיל כוחות על כל קשת השיניים ללא אבחנה בין שן לשן, הרי הטיפול באמצעות קשתיות שקופות מתוכנן על ידי מחשב שמאפשר להזיז כל שן בנפרד או קבוצת שיניים. יתרון זה מאפשר טיפול טיפול ממוקד, מדוייק יותר ובמקרים רבים מקצר את אורך הטיפול.

אופן הטיפול – בטכנולוגית הדמיה תלת מימדית, מייצרים סדרה של קשתיות שקופות המותאמות אישית לכל למטופל/ת. זמן ההרכבה המומלץ של הקשתיות הוא כ- 22 שעות ביממה (מלבד אכילה וצחצוח השיניים) ובמשך 7-14 ימים לפי המלצתה של האורתודונטית. כך בהדרגה מחליפים בקשתית הבאה אחריה ובצורה מדודה ומדוייקת מתיישרות השיניים עד לסיום הטיפול.

היתרונות:

1. כמעט בלתי נראה – אפשר ליישר את השיניים בלי שאף אחד ידע – בניגוד ל"גשר" הסטנדרטי.
2. נשלף – אין הגבלה בסוגי המאכלים אותם ניתן לאכול ובדרך אכילתם.
3. היגיינה טובה יותר – ניתן לצחצח ולנקות את השיניים בצורה יעילה מאחר וניתן להסיר את הקשתיות.
4. נוחות – אין חוטים, מתכות וקוביות על השיניים המגרות ופוצעות את רקמות הפה.

החסרונות:

1. נדרש שיתוף פעולה מלא – הכולל את הרכבת הקשתיות 22 שעות ביממה.
2. עלויות גבוהות

רוצים לקבוע תור או לשאול שאלה?